Büyükşehir Belediye Müfettişleri Derneği 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Büyükşehir Belediye Müfettişleri Derneğinin (MUFETDER) 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı, dernek üyelerinin yoğun ilgisi ve katılımıyla 25 Kasım 2019 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Kasımpaşa Ek Hizmet Binası Florya Eğitim Salonunda düzenlenen kongrede konuşan MUFETDER Genel Başkanı Süleyman Hacıcaferoğlu, dernek faaliyetleri hakkında bilgi vererek, teşkilatlanmada önemli başarılar elde ettiklerini ve müfettişlerin 16 büyükşehir belediyesinde örgütlü olduğunu söyledi.

Denetim hizmetleri için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Hacıcaferoğlu, büyükşehir müfettişlerinin belediye kanunlarında zikredilmemelerine, özel hizmet tazminatına, norm kadro ve silah yönetmeliğindeki eksiklere dikkati çekti.

Hacıcaferoğlu, bu problemlerinin giderilmesi için siyasi partilerin karar mekanizmaları nezdinde çalışmalara devam edeceklerini ifade ederek konuşmalarını tamamladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Abdullah Aydın ise derneğin yeni yönetim kurulunun, mevcut sorunların giderilmesi için gayretli olacağına inandıklarını ve bu noktada İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak kurumsal destek vereceklerini ifade etti.

5.Olağan Genel Kurulu, MUFETDER’in yeni yönetim kurulunun seçilmesiyle nihayete erdi.